IT Related topics

#184182722/

Як ефективно організувати робочий процес. GTD-free

“Аби ефективно розподілити робочий час,
достатньо прочитати любу книжку по тайм-менеджемнту,
але, як завжди, часу не хватає аби її прочитати”

Getting Things Done – це метод, що позволяє ефективно управляти поточними завданнями. На днях зацікавився цим і наскільки сам зрозумів – мова йдеться про тайм-менеджмент. Це якраз є моя основна проблема — увага розсіюється на купу справ одночасно, а в підсумку нічого толком не зроблено. Якщо вам знайома ця ситуація то впевнений що GTD-free допоможе вам справитись з багажем справ.

Я давно вже шукав органайзер, який би мене не дратував, який би був простим і легким у використанні та без безлічі кнопочок-пімпочок, обов’язкових полів і т.д. І тут на днях натикаюсь на GTD-free – в цій програмі все дуже просто: згадав, що щось треба зробити →записав в gtd-free. По принципу це виглядає як липучі записки – записав-наклеїв. Але це ще не все, при потребі ви можете розкидати всі свої справи по проектам та категоріям, назначити їм пріоритети, вибрати першочергові завдання, призначити дату виконання завдання. І це зроблено настільки ненав*язливо, що працювати з такою програмою одне задоволення.

gtd-free2

А тепер розкажу про деякі налаштування. Оскільки програма написана на Java то вона являється платформонезалежною і цьому факту я безмежно радий, адже вдома в мене лінукс, а на роботі віндовс. Тому я вирішив зробити автоматичну синхронізацію всіх завдань що я прописав в цій програмі. Для цього я скористався сервісом DropBox і помістив програму в окрему папку для синхронізації, створив ярлик для неї і в властивостях прописав опцію -data . (крапка значить що всі файли зберігатимуться в тій же папці що і програма):

D:\Lilumi\dropbox\gtd-free\gtd-free-0.4.2.jar -data .

а для лінукса створив файл gtdfree в який прописав: java -jar gtd-free-0.4.2.jar -data .
потім призначив атрибут “виконуваний файл” для цього файлу: chmod a+x gtdfree

Аналогічні дії можна зробити для того аби зберігати всі дані цієї програми на флешці, це вже кому як зручніше.

gtd-free

А це вже основне робоче вікно проектів та категорій завдань, коли спробуєте самі то побачите наскільки все просто і зручно.
Плюси:
— безкоштовна (open-source)
— платформонезалежна (win, linux, mac)
— не потребує інсталяції (portable)
— легка у використанні
Мінуси:
— лише англійський інтерфейс
— опція AutoSave плодить багато бекапів

Скачати GTD-Free

Отож всім рекомендую цю програму для тих хто не хоче тримати в голові купу справ що потрібно зробити, та навчитись ефективно використовувати свій робочий час.
Можливо ви використовуєте якісь інші органайзери чи методи — мені було б цікаво про них дізнатись.

кому треба інвайт на getdropbox.com пишіть в коментарях – в мене ще є 8 штук.