sitemap archive

Особливості національних банків

в категорії Життєве

На днях забирав переказ в одному банку. Під час цієї процедури дівчина-касир зробила ксерокопію мого паспорту і це мене занепокоїло. Після того, як я забрав гроші, вирішив все таки поцікавитись, навіщо їй ксерокопія паспорту, на що отримав відповідь: «Це в нас нові правила, щоб пересвідчитись чи всі дані співпадають, чи це дійсно ви забрали гроші». Подумки я почав прикидувати, що дані вона і так звіряє з оригіналу паспорту, всі дані і так занесла в комп’ютер, а провіряти чи це та особа, що забирає гроші, потрібно перед тим як ці гроші дати, а не після. Тому вирішив далі розпитати її про це і між нами відбувся наступний діалог:

— А далі, що ви будете робити з цією ксерокопією?
— Вона буде зберігатись в архіві.
— Тобто, ви можете її в любий момент взяти і, наприклад, оформити кредит на мене?

Дівчина-касир сміючись відповідає:
— А навіщо мені кредит?
— Ну як навіщо? Ви кредит візьмете, гроші потратите, а я за кредит буду змушений розраховуватись.
— Та нащо мені це треба? Тимбільше, що тут немає вашого підпису на ксерокопії
— А що це велика проблема підробити підпис? У вас ось мій підпис в трьох екземплярах, та й я ніколи не бачив, щоб хтось звіряв підписи перед тим як видати кредит.

Дівчина вже мовчки дивиться на мене, зависла пауза.
Я тоді кажу:
— Давайте, я тоді напишу на цій ксерокопії, що вона не для кредитів.
— Хочете написати? Ну.. 

І взяла так листок, перегорнула другою стороною, а потім знову на сторону з ксерокопією, короче зависла в думках. Тим часом до розмови приєднується якийсь чувак, що каже : «Та викинь ти ту ксерокопію.»

Дівчина: «Що, можна викинути? Ок» і бере кидає листок собі під стіл.
Я вже чуть не розізлився і кажу: «Та ви може, хоча б його розірвете?»
— Добре, я розірву його. Навіть при вас його зараз порву. Порвала. Задоволені?
— Так, дякую. До побачення.

Ось така от ситуація. Який можна зробити висновок з цього всього? Що правило щодо ксерокопій не є таким обов’язковим, як вона мені раніше казала? А може і взагалі такого правила не існує ? Тоді для чого їм копії паспортів?

p.s. Ще один цікавий нюанс — в Українських банках немає валюти! Я перед тим хотів зняти гроші в іншому банку, де я завжди знімаю, але мені відмовили, мотивуючи тим, що в них зараз немає стільки валюти (хоча в мене сума була невелика). А потім в цьому банку, де я забрав гроші, переді мною жінка хотіла купити долари і їй відмовили. А щоб видати мій переказ, касиру не хватило 20 доларів і я сказав, що я можу гроші і в гривнях забрати. 

6 коментарівrss-comments

[@] ]]>Alexander Butyuhin]]> 12 листопадаа 2012 18:35

Насколько я знаю, ксерокопия паспорта делается только при валюто-обменных операциях. Это требование Нац. банка.
Отказать в выдаче валюты не имеют права, можно позвонить в Нац. банк и сообщить о том что тебе отказали в продажи валюты (сейчас это карается большими штрафами).

 
[@] ]]>pavlofox]]> 4 Січня 2013 21:51

Мене також такі речі непокоять. Адже не тільки в банках просять ксерокопії паспорта.
Але ніби по копії видати кредит не мають права.

 
]]>Meri]]> 8 Січня 2013 16:53

Можу запевнити, що нічого вона з вашим паспортом не зробила б. Навіть,якщо в банку роблять випадково зайву копію вашого документу, то скоріше за все її просто викинуть або підшиють до інших ваших документів. Копія паспорту недійсна, якщо ви не написали на ній,що вона відповідає оригіналу і розписалися.
Наразі ксерокопія потрібна для обміну валют.
Щодо самого переказу, то зазвичай достатньо оригіналу паспорту, ну ще можуть попросити заповнити анкету. Але в кожному банку можуть бути свої внутрішні правила. В даній ситуації правило очевидно справді нове і співробітниця ще зовсім добре розібралася.
Ну , якщо в банку нема валюти, то як її можуть видати? І навіть, якщо подзвонити в Нац.банк , то він валюту не привезе:)

]]>Meri]]> 8 Січня 2013 16:57

P.S. Але звичайно потрібно дивитися, що ти підписуєш

 
]]>lilumi]]> 27 Січня 2013 23:13

Дивіться, ви кажете, що “Копія паспорту недійсна, якщо ви не написали на ній,що вона відповідає оригіналу і розписалися.” – але я не бачу ніяких перешкод, при потребі комусь написати це замість мене і розписатись моїм підписом.
“Наразі ксерокопія потрібна для обміну валют.” – та ну? Я в Укрсиббанку, в УкрЕксімбанку міняв валюту просто по пред’явленю паспорта, а копії ніхто не робив.
“Але в кожному банку можуть бути свої внутрішні правила” – ось це мене саме більше бісить – понапридумують дурнуваті правила, тільки щоб ускладнити життя клієнту. Недавно в одному банку мене попросили номер телефону сказати, щоб поміняти валюту О_о Це ж взагалі абсурд.

]]>Meri]]> 13 Лютого 2013 13:32

Ну якщо так думати, то взагалі треба вдома сидіти і гроші тримати в трьохлітровій банці:)Ваш почерк, якщо що, то можна експертизою перевірити, я думаю. Але,якщо більш філософськи подумати, то відносини з банком грунтуються на довірі. Це так само як з лікарем чи юристом,та і в будь якій сфері. Навіть, коли купуєш хліб і питаєш чи свіжий.
Якщо здаєш валюту достатньо показати документ, а коли купуєш-треба копія
А про правила,то я згодна.Навіть іноді співробітники страждають від цих придумок

 
 
 

Ваш коментар

LilumiМене звати LiluMi, а це мій блоґ. Тут про веб-розробку та лайфхаки. Рекомендую підписатись на RSS Інформацію про мене читайте на сторінці me LiluMi
UA TOP Bloggers

Тобі передають привіт 63 медвежаток. Це підняло тобі настрій на 0,909 а в Австралії живе колібрі у якої дзьобик довжиною на 42.51см.