То чи потрібні кнопки rss та пузомірки на блозі?

Спочатку це був коментар на запис у Коспіратора: Про пузомірки, а потім я все таки вирішив написати пост, бо щось мені підказує, що один абзац звідти був критикою саме на мій блог ;)

Отож, Юрко не може зрозуміти десяток кнопок для підписки на RSS в найвиднішому місці — ну я це теж не розумію, хоча в принципі навіть не бачив таких запущених випадків. Хоча ні, бачив підписку на китайсьці онлайн-рідери у Вертера: http://werter.org.ua/, ну але це наслідок того, що він взяв готову тему і можливо навіть не помітив цього.

Проглядаючи мою статистику, я помітив, що десь ~70% щоденних відвідувачів, то є люди що вперше потрапили на мій блог. І по статистиці feedburner’a, більшість читає мене саме через Google.reader. Ключовий момент: бажання додати блог в рідер, якраз виникає тоді, коли оком помічаєш іконку RSS на сторінці ;) (як це не парадоксально звучить).
Звісно, можна піти і іншим шляхом — поставити плагін, що буде показувати іконку rss-підписки лише новим відвідувачам з пошуковиків, але він не дружить з плагіном кешування.
Щодо мене і моїх кнопочок (які я називаю «пігулки з матриці»:)): так, дійсно, в мене винесені окремі кнопки для Google Reader’a та Яндекс.лєнти — невже вони дійсно тебе дратують?
Я їх намалював і поставив після того, як почув від когось в твіттері, що як би було класно, коли на кожному блозі була б кнопка “Додати в google.reader” — і я зрозумів таке бажання читача. Бо в Opera та Safari нажимання на rss кидає в їх вбудований рсс-читач, а в google chrome взагалі немає такої кнопки в адресному рядку. Тобто, розміщуючи таку кнопку я роблю підписку на мій блог простішою.

Окрім всього це був мій невеличкий експеримент, і він вдався — в перший місяць появи цих кнопок (з 14 квітня по 15 травня), кількість читачів зросла на 25 чоловік (причому постів нових не було взагалі)
збільшення числа читачів блогу, по даним feedburner

Тепер про пузомірки та лічильники Feedburner’a. Тут я цілковито згідний — їх треба никати (ховати), або використовувати невидимі лічильники (Google.analytics, Яндекс.метрика), а лічильники фідбьорнера, на мою думку варто показувати, лише тоді, коли читачів не менше 1000, тому я свої скромні 166 не показую :)))

P.s. А зараз стартував ще один соціальний експеримент з кнопками «Tweet this» (delicious, digg та stumble) про який я скоро розповім детальніше, а через місяць зроблю висновки.