Сірий телефон, або особливості покупки на Ebay

Півроку я нічого не писав в блог, хоча за цей час назбиралось багато тем, які варто було б висвітлити тут. Тож я довго обирав тему з якої варто перервати цю піврічну мовчанку в блозі. Нарешті вирішив, що варто розказати про свій досвід покупки телефону з Ebay і про те, як “відбілювати” телефон, щоб він не попав в чорний список організації з довгою назвою «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), а перейшов з сірого списку до білого.
Але спочатку торкнемось проблеми вибору телефону.

Хочеш телефон? Купи просто телефон і не вимахуйся!

Nokia 5100От чесно, навіщо вам супер-мега-наворочені смартфони? Я приблизно здогадуюсь, які будуть ваші відповіді на користь цього вибору, але послухайте які в них недоліки:
— Смартфон дорогий і тому його втрата дуже сильно відіб’ється на вашій кишені і нервовій системі. А втратити телефон дуже просто: вкрадуть в маршрутці чи самі забудете в таксі, ненароком впаде на підлогу зі столу, дитина втопить його у ванній, гопніки на вулиці відберуть, дівчина зі злості під час сварки кине ним об стінку і всьо — капєць! Думаю таких ситуацій можна ще багато привести. І в більшості цих випадків ви втратите окрім телефону ще й список телефонних контактів, бо смартфони все зберігають у власну память, а не на сімкартку.
— Смартфони потрібно часто заряджати. Зазвичай смартфони працюють лише добу, тобто щовечора вам прийдеться його заряджати. А якщо ви ночуєте не в дома і немає зарядного поруч? А якщо ви в похід зібрались на пару днів? І закон підлості ніхто не скасовував — телефон вам знадобиться саме в той момент, коли він розрядився, нажаль :(
— Смартфони з резистивним тачскріном бояться низьких температур. Скажу на прикладі смартфонів Toshiba – взимку в Буковель з ним нема чого їхати. З нього не подзвониш по двом причинам: не знімаючи рукавички фіг попадеш на потрібну точку екрану, а знявши все рівно нічого не вийде, бо екран замерз і тормознуто реагуватиме на всі твої дії.
— Смартфони на порядок гірше «тримають зв’язок». Тобто сидячи десь у барі, що знаходиться в підвалі, до вас ніхто не дозвониться, бо телефон не зможе «зловити мережу».

До чого я клоню? Ви напевне вже здогадались — купуйте нормальні телефони. Прості такі телефони, що вміють дзвонити і відправляти смски. Їх не шкода буде втратити. Якщо телефон втопиться, чи навіть розіб’ється (що у випадків звичайних телефонів, то ще треба добре постаратись, аби його розбити), то ви не втратити контактів, бо вони будуть збережені на сімкартку. Їх не потрібно щодня заряджати (у мене зараз телефон, який я заряджаю раз у 9-10 днів) і навіть коли вони показуть, що треба зарядити, то ними ще спокійно можна годину поговорити по телефону, а в режимі спокою, то ще день-два протягне.
І чим простіший телефон, тим легше у ньому розібратись і тим менше в нього глюків.

Чому варто купувати телефон на Ebay?

Тут все просто. На аукціоні Ebay ви купите телефон на 20% а то й на 50% дешевше ніж в Україні. По друге, ви там можете купити такі телефони, які в Україні просто не продаються.

Про те, як купувати на Ebay є чудова стаття від Яни Смакули: Як здійснювати покупки через ebay. А я вам зараз розкажу, що робити, коли вже телефон придбаний і вже ви отримали очікувану посилку з Ebay.

Фокус-покус: Був сірим, а став білим :)

митна декларація CN22Розкажу на своєму прикладі. Я купив собі телефон Nokia 5100 за 37$ (!!!) Поясню, це телефон з прорезиновим корпусом і амортизаційним кріпленням всередині корпусу, тому цей телефон не боїться падінь. Його зняли з виробництва у 2008 році, тому купити його деінде нереально. За 37$ я отримав телефон і два аккумулятори підвищенної ємності на 1000mA (а по стандарту йшло 700mA). В підсумку я отримав телефон, що не боїться падінь, працює 9-10 днів без зарядки на одному акумуляторі і тримає зв’язок в тих місцях, де інші телефони вже пишуть «триває пошук мережі».
Але всі ми знаємо, що в нашій неньці Україні ввели закон, по якому усі легально куплені телефони вносяться в так званий білий список IMEI, а решту в сірий. І по обіцянкам депутатів, скоро має настати момент, коли усі сірі телефони будуть заблоковані до користування вітчизняними мобільними операторами.
А щоб такого не трапилося, потрібно пройти процедуру «відбілювання» телефону.

Я через два тижні після користування телефону заглянув на сайт http://80.91.178.149/index.aspx, де ввів IMEI код свого телефону (Для визначення коду IMEI, записаного у пам’яті телефону, наберіть комбінацію *#06#) і мені показало, що мого телефону взагалі немає в базі. Через тиждень я ще раз повторив спробу і тоді вже побачив повідомлення, що мій телефон знаходиться в сірому списку IMEI.
Для того, аби телефон попав в білий список IMEI потрібно надіслати листа в УДЦР з заявою на внесення в білий список і вкладенням таможньої декларації CN22 (її зазвичай приклеєно до посилки)
Але в моєму випадку, на посилці з телефоном, в таможній декларації було вказано «Accesories», а не «Nokia 5100» як того вимагає УДЦР. Але я не раз купував не Ebay, то ж в мене найшлась підходяща декларація з написом «Electroniсs», я просто її відсканував і в фотошопі дописав нижче під «Electronics» напис «Nokia 5100» тим самим шрифтом, ну і добавив фільтр «Dust and Scratches» аби виглядало по справжньому ;) Потім просто роздрукував на прінтері.
Далі написав заяву по зразку наведеному на сторінці : http://www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base/1257322590/

Начальнику УДЦР
Слободянюку П.В.
Ваше прізвище, ім’я, по-батькові
вул. Моявулиця, 77.
м. Київ, 01001
ЗАЯВА

Прошу Вас зареєструвати код IMEI мого мобільного телефону марки Nokia 5100, IMEI 012345678901234 який я отримав у міжнародному поштовому відправленні на замовлення в Інтернет-магазині.

До заяви додається: митна декларація „Митниця CN 22”

12.03.2010р. /підпис/ I.Б. Прізвище

І відправив це все за вказаною адресою:

Український державний центр радіочастот
проспект Перемоги, 15км
м. Київ
03179

лист до УДЦР
Все! Тепер залишилось чекати. На моєму досвіді, через 2 тижні телефон потрапив в білий список.

Якщо у вас є якісь питання по цій темі чи по покупці товарів на Ebay то можете їх задати у коментарях.