sitemap archive

Сірий телефон, або особливості покупки на Ebay

в категорії базис

теґи :

Півроку я нічого не писав в блог, хоча за цей час назбиралось багато тем, які варто було б висвітлити тут. Тож я довго обирав тему з якої варто перервати цю піврічну мовчанку в блозі. Нарешті вирішив, що варто розказати про свій досвід покупки телефону з Ebay і про те, як “відбілювати” телефон, щоб він не попав в чорний список організації з довгою назвою «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), а перейшов з сірого списку до білого.
Але спочатку торкнемось проблеми вибору телефону.

Хочеш телефон? Купи просто телефон і не вимахуйся!

Nokia 5100От чесно, навіщо вам супер-мега-наворочені смартфони? Я приблизно здогадуюсь, які будуть ваші відповіді на користь цього вибору, але послухайте які в них недоліки:
— Смартфон дорогий і тому його втрата дуже сильно відіб’ється на вашій кишені і нервовій системі. А втратити телефон дуже просто: вкрадуть в маршрутці чи самі забудете в таксі, ненароком впаде на підлогу зі столу, дитина втопить його у ванній, гопніки на вулиці відберуть, дівчина зі злості під час сварки кине ним об стінку і всьо — капєць! Думаю таких ситуацій можна ще багато привести. І в більшості цих випадків ви втратите окрім телефону ще й список телефонних контактів, бо смартфони все зберігають у власну память, а не на сімкартку.
— Смартфони потрібно часто заряджати. Зазвичай смартфони працюють лише добу, тобто щовечора вам прийдеться його заряджати. А якщо ви ночуєте не в дома і немає зарядного поруч? А якщо ви в похід зібрались на пару днів? І закон підлості ніхто не скасовував — телефон вам знадобиться саме в той момент, коли він розрядився, нажаль :(
— Смартфони з резистивним тачскріном бояться низьких температур. Скажу на прикладі смартфонів Toshiba – взимку в Буковель з ним нема чого їхати. З нього не подзвониш по двом причинам: не знімаючи рукавички фіг попадеш на потрібну точку екрану, а знявши все рівно нічого не вийде, бо екран замерз і тормознуто реагуватиме на всі твої дії.
— Смартфони на порядок гірше «тримають зв’язок». Тобто сидячи десь у барі, що знаходиться в підвалі, до вас ніхто не дозвониться, бо телефон не зможе «зловити мережу».

До чого я клоню? Ви напевне вже здогадались — купуйте нормальні телефони. Прості такі телефони, що вміють дзвонити і відправляти смски. Їх не шкода буде втратити. Якщо телефон втопиться, чи навіть розіб’ється (що у випадків звичайних телефонів, то ще треба добре постаратись, аби його розбити), то ви не втратити контактів, бо вони будуть збережені на сімкартку. Їх не потрібно щодня заряджати (у мене зараз телефон, який я заряджаю раз у 9-10 днів) і навіть коли вони показуть, що треба зарядити, то ними ще спокійно можна годину поговорити по телефону, а в режимі спокою, то ще день-два протягне.
І чим простіший телефон, тим легше у ньому розібратись і тим менше в нього глюків.

Чому варто купувати телефон на Ebay?

Тут все просто. На аукціоні Ebay ви купите телефон на 20% а то й на 50% дешевше ніж в Україні. По друге, ви там можете купити такі телефони, які в Україні просто не продаються.

Про те, як купувати на Ebay є чудова стаття від Яни Смакули: Як здійснювати покупки через ebay. А я вам зараз розкажу, що робити, коли вже телефон придбаний і вже ви отримали очікувану посилку з Ebay.

Фокус-покус: Був сірим, а став білим :)

митна декларація CN22Розкажу на своєму прикладі. Я купив собі телефон Nokia 5100 за 37$ (!!!) Поясню, це телефон з прорезиновим корпусом і амортизаційним кріпленням всередині корпусу, тому цей телефон не боїться падінь. Його зняли з виробництва у 2008 році, тому купити його деінде нереально. За 37$ я отримав телефон і два аккумулятори підвищенної ємності на 1000mA (а по стандарту йшло 700mA). В підсумку я отримав телефон, що не боїться падінь, працює 9-10 днів без зарядки на одному акумуляторі і тримає зв’язок в тих місцях, де інші телефони вже пишуть «триває пошук мережі».
Але всі ми знаємо, що в нашій неньці Україні ввели закон, по якому усі легально куплені телефони вносяться в так званий білий список IMEI, а решту в сірий. І по обіцянкам депутатів, скоро має настати момент, коли усі сірі телефони будуть заблоковані до користування вітчизняними мобільними операторами.
А щоб такого не трапилося, потрібно пройти процедуру «відбілювання» телефону.

Я через два тижні після користування телефону заглянув на сайт http://80.91.178.149/index.aspx, де ввів IMEI код свого телефону (Для визначення коду IMEI, записаного у пам’яті телефону, наберіть комбінацію *#06#) і мені показало, що мого телефону взагалі немає в базі. Через тиждень я ще раз повторив спробу і тоді вже побачив повідомлення, що мій телефон знаходиться в сірому списку IMEI.
Для того, аби телефон попав в білий список IMEI потрібно надіслати листа в УДЦР з заявою на внесення в білий список і вкладенням таможньої декларації CN22 (її зазвичай приклеєно до посилки)
Але в моєму випадку, на посилці з телефоном, в таможній декларації було вказано «Accesories», а не «Nokia 5100» як того вимагає УДЦР. Але я не раз купував не Ebay, то ж в мене найшлась підходяща декларація з написом «Electroniсs», я просто її відсканував і в фотошопі дописав нижче під «Electronics» напис «Nokia 5100» тим самим шрифтом, ну і добавив фільтр «Dust and Scratches» аби виглядало по справжньому ;) Потім просто роздрукував на прінтері.
Далі написав заяву по зразку наведеному на сторінці : http://www.ucrf.gov.ua/uk/imei_base/1257322590/

Начальнику УДЦР
Слободянюку П.В.
Ваше прізвище, ім’я, по-батькові
вул. Моявулиця, 77.
м. Київ, 01001
ЗАЯВА

Прошу Вас зареєструвати код IMEI мого мобільного телефону марки Nokia 5100, IMEI 012345678901234 який я отримав у міжнародному поштовому відправленні на замовлення в Інтернет-магазині.

До заяви додається: митна декларація „Митниця CN 22”

12.03.2010р. /підпис/ I.Б. Прізвище

І відправив це все за вказаною адресою:

Український державний центр радіочастот
проспект Перемоги, 15км
м. Київ
03179

лист до УДЦР
Все! Тепер залишилось чекати. На моєму досвіді, через 2 тижні телефон потрапив в білий список.

Якщо у вас є якісь питання по цій темі чи по покупці товарів на Ebay то можете їх задати у коментарях.

47 коментарівrss-comments

]]>Андрей Сорвин]]> 25 Квітня 2010 16:17

Блин, как тяжело читать не на русском. Мало что понял. Точнее совсем ничего не понял )))

]]>lilumi]]> 25 Квітня 2010 16:45

:) ну для тебя эта информация не актуальна, у вас же нет дурацкого «серого» списка телефонов, в который попадают все телефоны, что куплены не в украинских магазинах.

]]>Андрей Сорвин]]> 25 Квітня 2010 17:10

Кстати, у меня тоже недорогая Нокия именно по тем же самым причинам. Если я её потеряю, разобью или утоплю – будет не жалко. И заряжаю раз в 3-4 дня. Телефон, ведь, нужен в первую очередь для того, чтобы звонить и принимать звонки. А уж если хочешь что-то большее, тогда покупай или кпк, или нетбук. Кстати, забавно наблюдать за людьми, которые покупают последние модели смартов, а через пару лет эти вот смарты превращаются в обычные телефоны. За прогреесом, ведь, не угонишься ))))

Хвала гуглу! Я могу читать твой блог на русском )))))

]]>lilumi]]> 25 Квітня 2010 17:23

Кстати, эта нокия — это мой первый телефон, который я купил за собственные деньги. И я когда-то мечтал о таком телефоне и вот только недавно осуществил эту мечту :) А для интернета, музыки, видео и игрушек у меня Ipod Touch, который тоже, кстати, работает 5-6 дней на одном заряде, а от айфона такого не дождешься.

сам в гуглтранслейт ссылку вставил или воспользовался моей ссылкой в сайдбаре: «Читать на русском» ?

(нижче коментарі будуть на тому ж рівні)
]]>Андрей Сорвин]]> 25 Квітня 2010 17:26

У меня была мысль вставить ссылку на пост в гуглтранслэйт, но увидел у тебя “Читать на русском (чиста паржать) ]]>” и ткнул на неё. Кстати, ничего ржачного, Нормально перевелось.

 
]]>lilumi]]> 25 Квітня 2010 17:43

Ага, я сам только что ткнул — я в шоке, он даже аббревиатуру УДЦР перевел правильно! Я эту ссылку поставил еще в прошлом году, тогда качество перевода действительно было ржачным. А теперь… Мдаа, респект гуглю.

 
 
 
 
[@] ]]>Вітя]]> 25 Жовтня 2010 10:25

Dann haste Pech… Däsda versteste noch weniger, gelle? вчи мови, бо важко без них

 
 
[@] ]]>ELECTRIC]]> 26 Квітня 2010 14:14

Думаю, ті хто купують смартфони – відповідно заробляють :) А ще смартфони мають батареї, котрі більше ніж один день тримають, перевірено.
А навіщо в поході тримати включеним телефон? І хто часто ходить в мандрівки той має по дві батареї із собою.
Це все суб’єктивні думки.
Кожен купує апарат для власних потреб. І технологічні новинки дозволили спростити багато речей і збільшити людську комунікацію. Добре мати два апарати, один мультисуперпуперкрутий, а другий такий для активного використання якщо ти завжди з екстрімом в житті і інтернетом :)))

А от опис власних махінацій з підробками це перший?:) Потім буде інструкція як друкувати гроші правильно?:))))

]]>lilumi]]> 26 Квітня 2010 14:30

не сумніваюсь, що є телефони, що тримають більше ніж день, але на скільки більше? на 2 дні — це ж не серйозно.
Я теж заробляю непогано, що можу собі позволити дорогі смартфони, але мені більше за все важливо бути на зв’язку ніж показувати друзям відеоприколи з телефону.
Ну і в мене роль мультисуперпуперкрутого девайсу грає Ipod Touch ;)

Та яка там махінація. Хіба ж я винуватий, що дурні китайці написали «Accesories» замість того, аби чесно написати що в посилці та її вартість.

Інструкцію по друку грошей то навряд чи, а от фішку з тим, як відкрити в фотошопі відскановані бакси можу написати :) Бо ж стандартно, фотошоп не дозволяє відкрити файл з зображенням доллара.

[@] ]]>ELECTRIC]]> 26 Квітня 2010 18:45

але ж не день :) 2-3 дні при активному користуванні.

Смартфон яквно не для приколів, особисто для мене, це портативний пристрій для інтернету, пошта, твіттер, аська якщо треба, карти. А також фото і відеокамера, о дозволяє миттєво опублікувати все зняте в неті. А ще гарний джіпіес навігатор :).

А ми от з жінкою незнаємо як той айпод тач пристроїти, лежить собі в шафі роками :(. Що зним робити якщо нема нету?

Про бакси вже пів нету заповнено:)

]]>lilumi]]> 26 Квітня 2010 19:02

Як що робити з айподом – музику слухати :) Я вважав себе сильно залежним від інету, але не думав, що є ще більш залежні :) В мене дома своя вай-фай мережа, а недавно вже у третій друг собі теж поставив вай-фай роутер дома, тож до кого в гості не прийду – інтернет на айподі буде :)
Ні, звісно, якби в мене ще був айфон, то я б напевне частіше сидів в неті, але велику вигоду я з цього точно не отримав би.

Свій айпод не знаєш де пристроїти? Я свій здебільшого використовую як плеєр, органайзер та записник, для провірки пошти та твітера зранку не встаючи з ліжка :) Як пульт для компа, коли фільми дивлюся, коментарі на вордпресовських блогах модерую через спец.прогу — набагато швидше ніж через броузер. Ну і десь колись ігри побавлюся – в мене штук 50 ігрушок, з них десь десяток навіть ще не запускав.

(нижче коментарі будуть на тому ж рівні)
[@] ]]>ELECTRIC]]> 26 Квітня 2010 19:13

в тебе ще і макбук якщо айподом як пультом користуєшся?:)

 
]]>lilumi]]> 26 Квітня 2010 19:17

в мене iMac 24″. Але як пультом можна користуватись і для вінди тоже, просто програмка інша.

 
[@] ]]>ELECTRIC]]> 26 Квітня 2010 22:06

підкажеш яка програма?

 
 
[@] ]]>ELECTRIC]]> 27 Квітня 2010 19:15

Дякую.

 
 
 
 
 
[@] ]]>Юрко Червоний]]> 2 Червня 2010 23:59

У мене є зувичайний і простий телефон Nokia 1100, але нещодавно купив собі смартфон Nokia E50. Купив задля того, щоб користуватися інетом, та іноді робити фото.

 
[@] ]]>Юрко]]> 5 Червня 2010 21:57

То що ? … відбілився вже телефон ?

]]>lilumi]]> 5 Червня 2010 22:58

авжеж. давно

 
 
]]>TRS]]> 12 Червня 2010 16:12

Привіт! Можеш вислати псд декларації на мило яке вказав в інфі? буду дуже вдячний.

 
[@] ]]>Юра]]> 1 Липня 2010 17:14

Привіт! я хотів в тебе запитатися….я хочу собі купити iPhone3Gs з Америки (мені друг буде везти) так декларації CN22 її видають на таможні чи як?

]]>lilumi]]> 1 Липня 2010 17:37

я сам точно не знаю. Здається видають на таможні.

 
 
[@] ]]>Юра]]> 1 Липня 2010 17:46

Дякую! цікаво чи це пи купівлі чи на таможні ?

]]>lilumi]]> 1 Липня 2010 17:47

при купівлі точно нє

 
]]>TIgor]]> 4 Серпня 2010 14:55

CN22 для поштових відправлень, на митниці дають іншу декларацію.

 
 
[@] ]]>Юра]]> 1 Липня 2010 21:48

значить на таможні!!!!

 
]]>br-caterina]]> 27 Липня 2010 19:00

Спасибо, за статью, я давно смотрела на ебей но никак не решалась..

 
[@] ]]>Ден]]> 9 Серпня 2010 20:45

Купив собі телефон LG GT505 в Українському інтернет магазині,після доставки радості моїй не було меж!!!! Але вирішив перевірити його по базі, і тут облом!!! “Уведений код ‘354…………’ в БД ІМЕІ не знайдено” Що робити далі!? Чекати коли його відключать не хочеться! Потрібно щось робити!!! А що ,не знаю!?!?! А може я даремно переживаю!?І відключати його ніхто не збирається?!?!?!?

]]>lilumi]]> 18 Серпня 2010 10:38

телефон в базу попадає десь через місяць після активного користування. Якщо його зараз немає в базі, то значить він сірий і через місяць треба буде рішати це питання.

 
 
[@] ]]>vovkylaka]]> 18 Серпня 2010 15:09

Я тож такий хочу, купи і мені ) Грошики зразу віддам ) Не можу купити бо пей пала не маю
Знайшов недорого
http://cgi.ebay.com/NOKIA-5100-UNLOKE-CELL-PHONE-6-COLOR-OPTION-CAR-CHARGER_W0QQitemZ130421736108QQcategoryZ3312QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6317288834964504009

]]>lilumi]]> 18 Серпня 2010 19:28

Ну для тебе я звичайно можу купити. Напиши мені в аську – обговорим.

 
 
]]>DixonD]]> 19 Серпня 2010 21:19

А Ipod Touch не шкода загубити? Не розумію логіки…

]]>lilumi]]> 19 Серпня 2010 21:25

Ну от ти часто губиш свої речі? Думаю не часто. Частіше за все телефон крадуть або забувають в таксі чи барах. А айпод ти не так вже й часто дістаєш – тому не засвітиш його перед злодюжками які зазвичай полюють за телефонами, підходять і просять: «Дай телефон с камерой позвонить, у меня симка есть»

 
 
[@] ]]>vovkylaka]]> 7 Жовтня 2010 08:14

Дякую за змістовну статтю, зробив все “по рецепту” , правда тепер помінявся сам бланк заяви + тепер хочуть оригінал CN22 (в моєму випадку писало Electronics, читав десь що такі декларації вже не проходять, але я зверху ручкою просто дописав Nokia 5100) + вимагають трекінговий номер. Ще раз дякую за тел, ну і за інструкцію по відбілюванню.

PS За 10 днів IMEI телефона появився в “Білому списку”

 
[@] ]]>fear135]]> 8 Жовтня 2010 18:13

привіт
хочу звернутися до автора статті.
мені потрібна ваша допомога)
якщо можна можете мені написати на
fear135@yandex.ru
буду вам нереально вдячний)

 
[@] ]]>Роман]]> 1 Грудня 2010 14:29

Вчора приїжджав мій дядько з США… Привіз нового телефона і коли просив на митниці декларацію, щоб задекларувати його… Йому сказали що не треба бо цей закон не діє… Цікаво

 
]]>Стас]]> 28 Лютого 2011 13:21

телефон без плеера не тру ИМХО

 
]]>Петя]]> 23 Березня 2011 22:45

потрібна ваша допомога…! привезли телефон з-за кордону ніяких документів про декларування нема ((( (“везли” через літак) є тільки закордонний паспорт і то з відміткою про перетинання кордону ще давніше … чи можливо щось зробити ?! ( тиждень не було в БД а зара вже в сірому списку… ( напишіть будь ласка мені petya_parpan@mail.ru

 
[@] ]]>Юрій]]> 17 Травня 2011 16:48

Друзі мої, дякую за статтю, дуже пізнавально. Ситуація у мене така: Маю телефон НТС (привезли з Польщі), маю чисту СН22, але ніфіга не розумію як її заповнити. Чи можете допомогти?
Хто зголоситься стукніть на мейл opium7@mail.ru
Заздалегіть дякую!

 
]]>z005]]> 10 Червня 2011 21:32

честно говоря эти списки никогда не заработают. А если и настанет когда то такой момент. То за максимум 10 долларов можно будет закрыть этот вопрос и внести любой телефон в этот список… ИМХО

 
]]>Олександр]]> 2 листопадаа 2011 14:44

Декларація з написом просто Electronics не дає права реєструвати телефон в УЧнагляді. Та я і сенсу реєструвати не бачу. В мене сірий телефон і що з того?

 
]]>lilumi]]> 10 листопадаа 2011 15:50

на моєму досвіді підтверджено, що така декларація дає право реєструвати телефон в Укрчастотнагляді.

А сенсу я теж думаю що немає – лякають тим, що відключать сірі телефони вже більше року, але дій ніяких не роблять.

 
[@] ]]>Антон]]> 11 Січня 2012 15:13

День добрый!
Прочитал статью – интересно!
Прочитал коменты – тоже познавательно! НО!!!
Всё же есть вопрос, купил телефон HTC в интеренет магазине, естесnвенно потому, что, дешевле намного! Можно ли его теперь в белый список внести, какие документы нужно им подать, чтобы всё прошло гладко и красиво, без их преславутой бюрократии?
Спасибо за ответ!

 
]]>Art7PK]]> 5 Червня 2012 20:54

Правильна і хороша стаття і водички, можна сказати, мало.Ну відносно вибора мобілки в мене є ще третій варіант, але стаття не про це :)

PS .Куди не глянеш всюди хочуть щоб писали на російській, ну блін шовінізм, де ж українцям спілкуватися.

 
[@] ]]>Жека]]> 25 Червня 2012 14:50

http://podrobnosti.ua/mobile/2012/06/21/843250.html
С сегодняшнего дня (21.06.2012), после публикации в газете “Урядовый курьер”, вступает в силу постановление Кабинета министров Украины №295 “Об утверждении Правил оказания и получения телекоммуникационных услуг”. Помимо прочего, этим постановлением предусматривается отключение “серых” мобильных телефонов.

 
[@] ]]>Жека]]> 25 Червня 2012 14:56

Art7PK, требуют, чтоб писали по-русски – на российских сайтах. А встречаетесь с этим так часто по той причине, что именно там публикуется самая актуальная и интересная информация. Соответственно, и индексируется лучше. Нужно на украинском – создавайте своё, привлекайте уникальностью, как, например, это делает lilumi. Ценный контент будет востребован и так. А не требуйте _запрещения_ использования родного для очень многих жителей этой страны русского языка, как это насильно сделано в большинстве сфер жизни с пределах страны.

 
[@] ]]>Жека]]> 25 Червня 2012 14:58

Кстати, согласно требованиям Укрчастотнадзора в таможенной декларации обязано присутствовать не только наименование товара, но и код IMEI. Хотя, сколько я ни слышал отзывов при отбеливании телефона, достаточно было указывать только модель.

 

Ваш коментар

LilumiМене звати LiluMi, а це мій блоґ. Тут про веб-розробку та лайфхаки. Рекомендую підписатись на RSS Інформацію про мене читайте на сторінці me LiluMi
UA TOP Bloggers

Тобі передають привіт 95 медвежаток. Це підняло тобі настрій на 0,594 а в Австралії живе колібрі у якої дзьобик довжиною на 42.8см.