Оптимізація Google Chrome

Є така проблема, що гугл хром споживає дофіга оперативки.

Але у мене немає такої проблеми :) Як бачите – відкрито 82 вкладки і при цьому Хром споживає лише 2.7Гб оперативки.

Хочете так само? Без проблем – я вас навчу.
В статті перелічені лише безкоштовні способи, які допоможуть зменшити споживання оперативки браузером.

1. свіжа фіча: Chrome Memory Saver

відносно недавно в хром додали нову фічу Memory Saver яка працює таким чином: Якщо якоюсь вкладкою не користувались деякий час (час невідомий – бо браузер сам вирішує по своєму хитрому алгоритму, по моїм спостереженням 1 година) – хром робить її неактивною і всю оперативну пам’ять, яку ця вкладка споживала, вивільняє для інших задач.

Включається просто. вводите в броузері chrome://settings/performance і включаєте галочку Memory Saver

Також є можливість додати у винятки ті сайти, які ви не хочете, щоб вкладки з ними вивільнялись по таймауту. Наприклад mail.google.com, щоб вкладки з gmail не вигружались з оперативки.

2. Розширення Tab Suspender

Я користуюсь цим розширенням вже 3 роки. Воно робить все те саме, що Memory Saver вбудований в браузер, але появилось набагато раніше і має пару переваг і фіч. І саме через ці фічі, я не юзаю вбудований memory saver.
Фіча перша: Налаштування інтервалу через який час вигружати вкладки. Я поставив 15хв.
Фіча друга: не вигружати з оперативки запінені таби (pinned tabs) – тобто мені не треба морочитись, щоб десь налаштовувати який домен ігнорувати, я просто закріплюю вкладку і знаю, що вона буде доступна завжди.

Фіча третя: Головна фіча як на мене: перед вигрузкою таби з оперативки, це розширення робить скріншот відкритої сторінки і перемикаючись на таку табу я по скріншоту вирішую, чи треба її реактивувати, чи мені достатньо інфи на скріні, або взагалі не треба зараз. Це супер крута фіча, бо вбудований memory saver працює так, що як тільки ти вікриваєш “сплячу вкладку” браузер її завантажує (а ти міг випадково на неї клацнути і не збирався зараз нею користуватись)

приклад скріншоту вивантаженої таби за допомогою Tab Suspender

Посилання на розширення: https://chromewebstore.google.com/detail/tab-suspender/fiabciakcmgepblmdkmemdbbkilneeeh

3. надмірне споживання оперативки через Adblock

Якщо ви користуєтесь розширенням ablock для блокування реклами на сайтах, но нещодавно Youtube вдався до агресивних методів боротьби з користувачами adblock і через це браузер Chrome починає страшно тормозити, якщо у вас є на якійсь вкладці вікдритий youtube.com

Безкоштовним рішенням цієї проблеми є перехід на інше розширення блокувальника реклами: uBlock Origin – я ним користуюсь вже 5+ років і він мене всім влаштовує.

https://chromewebstore.google.com/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm

4. аналіз сторінок і розширень, які споживають багато оперативки.

В часи, коли зараз створюються мегаскладні сайти з купою логіки на javascript, такі сайти споживають багато оперативки. Також є розширення, які також працюють на javascript і там також можуть бути проблеми зі споживанням оперативки.
Для цього в google chrome появився “Диспетчер завдань” який показує скільки яка вкладка споживає оперативки і скільки споживає кожне розширення.

Викликати Task Manager можна через комбінацію клавіш Shift+Escape або через меню -> More Tools – Task Manager


Можливо це вас наведе на думку, з яким сайтом є проблеми, або з яким розширенням доведеться розпрощатись, бо воно неефективно використовує оперативну пам’ять.

Наприклад в мене видно, що вкладка з Gutenberg редактором WordPress’у займає 600+Мб, що в ТРИЧІ більше ніж головна сторінка Youtube :) А чому? А тому, що Gutenberg редактор це доооофіга javascript та react коду, який виконується в броузері і споживає оперативну пам’ять для збереження тимчасових даних.

А відсортувавши по колонці CPU – можна побачити яка вкладка чи розширення споживає найбільше процесорних ресурсів.