IT Related topics

#184182722/

Неправильна оптимізація Firefox. Undo

Firefox dock iconМабуть всі, хто коли небудь твікав файрфокс, пам’ятають ці дурні поради:

  • Набираем в адресной строке abоut:config и, согласившись быть осторожными, попадаем на страницу настроек браузера.
  • Находим в списке настроек параметр browser.sessionhistory.max_total_viewers и выставляем его значение 0.
  • Далее (нажав правой кнопкой мыши и выбрав из выпадающего списка Создать – Логическое) надо создать параметр с названием config.trim_on_minimize и значением true.
  • Закрываем страницу настроек и перезапускам firefox.

Чому поради дурні? Зараз поясню. Встановлюючи browser.sessionhistory.max_total_viewers в нуль ви тим самим вказуєте файрфоксу не кешувати попередні сторінки. І це один із аргументів любителей Opera, тому що, повертаючись на попередную сторінку файрфокс буде по новому її завантажувати. А якщо на попередній сторінці ви писали коментар до блога і відбувся розрив в зв’язку і коментар не відправився? Тоді повертаючись на сторінку назад вам доведеться знову писати коментар наново. Знайома ситуація? думаю дуже знайома всім любителям firefox. Саме тому, я рекомендую, встановити browser.sessionhistory.max_total_viewers : 2, таким чином файрфокс буде пам’ятати дві закешовані сторінки на кожній вкладці.

Йдемо далі. ви встановили config.trim_on_minimize в True і що це значить? А значить, що при кожній мінімізації вікна файрфоксу відбуватиметься скидування більшості даних з оперативки на віртуальну пам’ять, що на вінчестері в файлі підкачки. А при розгортані відбувається зворотній процес – з файлу підкачки в оперативку. В підсумку ви маєте лише невеличке задоволення від спостерігання невеликих значень спожитої оперативки в диспечері задач, а на ділі маєте різке зниження швидкодії в роботі броузера, бо процес скидання-закидання займає багато часу та і завантажує цим процесор.

Зменшуєм навантаження на CPU

Недавно на хабрі найшов замітку, про те, що при завантаженні firefox дуже сильно нагружає роботою CPU і причина такої нагрузки знаєте в чому? В індикаторі завантаження сторінки! Так, так, оця мигаюча ромашка грузить ваші процесори, а все через те, що там png анімація, яку досі ніхто не оптимізував.
І щоб ця проблема зникла, достатньо замінити цей індикатор на статичний, або на gif-анімацію.

Знаходите у себе файл userChrome.css, зазвичай він знаходиться у Windows XP по такому шляху: c:\Documents and Settings\ім’я активного користувача\Application Data\Mozilla\
Firefox\Profiles\su8q0ay9.default\chrome\userChrome.css

Хоча може бути і такий варіант, що цього файлу немає, а є в тій папці userChrome-sample.css — тоді просто переіменуйте цей файл на userChrome.css, а в ньому пропишіть:

@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

tab[busy] .tab-icon-image {
  list-style-image: url("chrome://global/skin/throbber/Throbber-small.gif") !important;
}

toolbar #navigator-throbber {
  list-style-image: url("chrome://global/skin/throbber/Throbber-small.png") !important;
}

toolbar #navigator-throbber[busy="true"] {
  list-style-image: url("chrome://global/skin/throbber/Throbber-small.gif") !important;
}

Джерело
Ви не повірите, яке я відчув полегшаня після цих дій. Раніше я комп’ютер не вимикав, як і броузер а лише ложив в сплячку (хібернейт), бо інакше броузер дуже довго завантажувався (ще б пак — ~100 вкладок). А тепер я не боюся перезавантажувати броузер.

Ну і наостанок невеличка збірка іконок для файрфоксу. Я особисто використовую, саму першу, що на початку статті.

firefox iconFirefox iconfirefox dock iconfirefox carbon iconfirefox arctic icon

p.s. Я знаю, що я рідко пишу пости і мене цікавить — є бажаючі читати мою писанину? Мені потрібен стимул, аби регулярно писати :)