sitemap archive

То чи потрібні кнопки rss та пузомірки на блозі?

в категорії базис

теґи :

Спочатку це був коментар на запис у Коспіратора: Про пузомірки, а потім я все таки вирішив написати пост, бо щось мені підказує, що один абзац звідти був критикою саме на мій блог ;)

Отож, Юрко не може зрозуміти десяток кнопок для підписки на RSS в найвиднішому місці — ну я це теж не розумію, хоча в принципі навіть не бачив таких запущених випадків. Хоча ні, бачив підписку на китайсьці онлайн-рідери у Вертера: http://werter.org.ua/, ну але це наслідок того, що він взяв готову тему і можливо навіть не помітив цього.

Проглядаючи мою статистику, я помітив, що десь ~70% щоденних відвідувачів, то є люди що вперше потрапили на мій блог. І по статистиці feedburner'a, більшість читає мене саме через Google.reader. Ключовий момент: бажання додати блог в рідер, якраз виникає тоді, коли оком помічаєш іконку RSS на сторінці ;) (як це не парадоксально звучить).
Звісно, можна піти і іншим шляхом — поставити плагін, що буде показувати іконку rss-підписки лише новим відвідувачам з пошуковиків, але він не дружить з плагіном кешування.
Щодо мене і моїх кнопочок (які я називаю «пігулки з матриці»:)): так, дійсно, в мене винесені окремі кнопки для Google Reader'a та Яндекс.лєнти — невже вони дійсно тебе дратують?
Я їх намалював і поставив після того, як почув від когось в твіттері, що як би було класно, коли на кожному блозі була б кнопка "Додати в google.reader" — і я зрозумів таке бажання читача. Бо в Opera та Safari нажимання на rss кидає в їх вбудований рсс-читач, а в google chrome взагалі немає такої кнопки в адресному рядку. Тобто, розміщуючи таку кнопку я роблю підписку на мій блог простішою.

Окрім всього це був мій невеличкий експеримент, і він вдався — в перший місяць появи цих кнопок (з 14 квітня по 15 травня), кількість читачів зросла на 25 чоловік (причому постів нових не було взагалі)
збільшення числа читачів блогу, по даним feedburner

Тепер про пузомірки та лічильники Feedburner'a. Тут я цілковито згідний — їх треба никати (ховати), або використовувати невидимі лічильники (Google.analytics, Яндекс.метрика), а лічильники фідбьорнера, на мою думку варто показувати, лише тоді, коли читачів не менше 1000, тому я свої скромні 166 не показую :)))

P.s. А зараз стартував ще один соціальний експеримент з кнопками «Tweet this» (delicious, digg та stumble) про який я скоро розповім детальніше, а через місяць зроблю висновки.

Post to Twitter

21 комментарrss-comments

[@] ]]>FredCat]]> 27 Червня 2009 16:47

ну рсс-кнопка – розширений функціонал. варто, щоб вона була і не надто захована. думаю, ефективно поставити кнопку рсс-підписки після самої статті. те ж і з твіттером. просто одна річ, якщо воно гарно вписується в дизайн, і інша, коли виглядає, як сідло на корові.
а от пузомірки… я назвав це хвостом папуги. хоча і у самого стоїть три кнопочки, але так, скромно внизу. я писав про це статтю, посилатись зараз не буду, щоб не спамити, якщо цікаво – скажіть, поділюся.

]]>lilumi]]> 28 Червня 2009 09:31

гм, в принципі слушна думка, ставити кнопку підписки після посту, а де її ставити на головній? після кожного посту це наглість і не вписується ні в які ворота, а в самому низу навряд чи хтось туди дочитає ;)
А посилання на статті вітаються, ми ж з тобою розумієм, що ти не спамер ;)

[@] ]]>FredCat]]> 29 Червня 2009 22:49

тоді ок) прррррошу читати – моя нотатка блоґера-егоїста: http://fredcat.in.ua/archives/notatka-blogera-ehojista/

 
 
 
]]>Конспіратор]]> 27 Червня 2009 21:49

По-перше, я не мав на увазі твого блоґу, але якщо тобі вже так хочеться, то можу мати.

По-друге, якщо ти не бачив запущених випадків, то це зовсім не значить, що я їх таких не зустрічав. От, наприклад, в тебе. Чому кнопочки порозміщувані в різних місцях? По-моєму, негарно так робити.

Стосовно Сафарі і Опери — якщо зайти в налаштування, то можна поставити будь-який рідер, який хочеш, замість дефолтного. Користувачів Хрому не так вже й багато.

Стосовно твого експерименту: ти знаєш, я півтора місяці теж нічого не писав і кількість читачів зросла зі 70 до 100. І кнопочок теж ніяких не ставив. Круто, нє?

«Хтось в Твіттері сказав…» — це думка однієї людини, а не соціологічне опитування, щоб так на неї реагувати. Якщо я попрошу тебе прибрати, то ти прибереш? ;)

Digg і Stumble Upon — англомовні сервіси. Думаєш звідти буде багато трафіку? А кнопочки в дизайн не дуже вписуються.

Тяп-ляп і виходить каша-малаша.

]]>lilumi]]> 28 Червня 2009 09:29

О, ну нарешті, а то я вже зачекався :) Поясни, що ти маєш на увазі «кнопочки в різних місцях»? Здається вони в одному місці — в закладці «пузомірки».
З Digg та Stumble трафу не буде, це я знаю, я просто сам хочу спробувати, бо ніяк не можу вдуплити ті сервіси.
Ну звісно круто, що зросла кількість читачів, а можливо в тебе, це пов’язано з тим, що фідбьорнер почав враховувати підписки на френдфіді? Нє? ;)
Кнопочок підписки не приберу, а от нова концепція дизайну вчора приснилася і скоро тут все поміняю. =)

 
 
]]>Конспіратор]]> 28 Червня 2009 14:50

А ти в себе такої оказії не припускаєш? Бо він починає працувати не у всіх одночасно.

Зверху в тебе кругленька кнопка RSS в стилі vintage, в сайдбарі окрім текстового лінку на RSS-стрічку + ще дві кольорові кнопочки, які мінімально зовсім трохи дисгармоніюють з верхньою. Не перебір?

]]>lilumi]]> 28 Червня 2009 15:07

ні, я ж вказав часові рамки цього експерименту. а після додавання в фідбьорнер френдфідіка в мене скочило з 100 до 155.
Шкода що тобі ці кнопочки не сподобались — я їх довго малював :)
Дійсно перебір — треба текстову лінку забрати.

 
 
]]>Конспіратор]]> 28 Червня 2009 15:58

Гм. В тебе кожного дня в тебе близько 500 відвідувачів. Трафік хіба не має властивості конвертуватися в читачів?

]]>lilumi]]> 28 Червня 2009 16:03

як бачиш — ні :) мало кого цікавить що колись надрукують в блозі — більшості інформація потрібна вже і негайно

 
 
]]>Іван]]> 28 Червня 2009 21:06

LiluMi, звичайно rss потрібен твоєму блогові! Наприклад, для того. щоб читатчі поверталися до нього та не забували! Та і хіба складно зробити цю підписку?

 
[@] ]]>WeRteR :)]]> 5 Липня 2009 10:58

Угу. Я дійсно з теми завтикав китайські рідери забрати :)

 
[@] ]]>WeRteR :)]]> 5 Липня 2009 10:59

п.с. Вже нема :)

 
]]>Ptah]]> 13 Липня 2009 13:02

Михаил, привет. Не мопожешь с плагином LICI для WP?
У меня глюки какие-то. Дандр посоветовал к тебе обратиться.
Когда публикую пост с катом, в ЛиРу публикуется без ката. В чем может быть проблема?

]]>lilumi]]> 13 Липня 2009 13:08

отписал на почту ;)

 
 
]]>Дед Мороз]]> 14 Липня 2009 01:33

Скиньте LICI для WP!!

]]>lilumi]]> 14 Липня 2009 08:06

зачем мне скидывать, скачивай с офф.сайта

 
 
]]>zenyk]]> 17 Липня 2009 16:16

Потрібні. Ріст користувачів та підписників відчутний.

 
]]>Hristosha]]> 4 Серпня 2009 16:31

Я взагалі rss ніколи не користуюся не подобається вона мені може переконати мене?

 
]]>Andr1y]]> 13 Серпня 2009 11:32

RSS не користуюся, але лишити варто для тих, хто дійсто його юзає.
Щодо лічильників, то пе-перше, якщо вони є, то мають гармонійно вписуватися в дизайн і по-друге їх не повинно бути забагато.
А взагалі – На колір і смак фломастери різні.
Тому, це справа смаку.

 
[@] ]]>bodyk]]> 22 Серпня 2009 14:52

На справді не зовсім розумію людей, що не користуються РСС, це страшно економить час та дощволяє почерпнути надзвичайно більше інформації, адже вона уся збирається в обному місці. Мені просто цікаво, скільки блогів встигають читати ті, що не корестуються РСС?

 
]]>zoom711]]> 24 Липня 2010 21:28

Перше що кинулось в очі, це те що “популярний” блог на українській мові. За це окреме дякую, зараз підпишусь на розсилку. На рахунок “пузомєрок”, прочитавши цей пост я задумуюсь про те, чи не прибрати лічильник фідбурнера із свого блогу). Бажаю розвиватися і не зупинятися на досягнутому)

 

Ваш коментар

LilumiМене звати LiluMi, а це мій блоґ. Тут про веб-розробку та лайфхаки. Рекомендую підписатись на RSS Інформацію про мене читайте на сторінці me LiluMi
UA TOP Bloggers

Тобі передають привіт 71 медвежаток. Це підняло тобі настрій на 3,210 а в Австралії живе колібрі у якої дзьобик довжиною на 52.09см.